Arama:

Şahismail BEDİRHANOĞLU Kimdir?

  Yönetim Kurulu Başkanı.1961 yılında Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Diyarbakır’da yaptı. Üniversite mezunu olan Bedirhanoğlu iş hayatına genç yaşta ilaç ve medikal piyasasında çalışarak başladı. Daha sonra eşiyle birlikte eczane açtı. Yeterli deneyimi kazandıktan sonra Bedirhanoğlu Ecza Deposu’nu açarak kendi dağıtım ve pazarlama ağını kurdu. Diyarbakır merkez olmak üzere Elazığ, Malatya ve Van illerinde Bedirhanoğlu Ecza Deposu’nun şubelerini kurarak bölgede iyi ciro yapan firmalar arasına girdi.    

        Diyarbakır’da son yıllarda vergi rekortmenliği ile ilk sıralarda yer almıştır. Ayrıca Inter-Med Hastane Ürünleri San. Tic. A.Ş. ve Fakülte Medikal Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmalarının sahibidir.
  Sosyal aktivitelerin toplumsal barışa, kalkınmaya hizmet ettiğine inandığından, sivil toplum kuruluşları içinde görev aldı. Diyarbakır SİAD, GÜNSİAD, Diyarbakırspor gibi birçok kurum ve kuruluşta başkanlık ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Halen GÜNSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.